خوش آمدید — امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
مشاهده خبر

سومین جلسه شورای مدیران عالی هوانوردی و هواشناسی برگزارشد

تاریخ ارسال: چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲
کد: 1000138
بازدید: 699

با حضور قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی، سومین جلسه شورای مدیران عالی هوانوردی و هواشناسی امروز چهارم دی ماه در شرکت فرودگاه‌های کشور برگزار شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور، سومین جلسه شورای مدیران عالی هوانوردی و هواشناسی به ریاست علی‌محمد نوریان قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی و با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور، رئیس سازمان هواشناسی، مدیران‌عامل شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی، ماهان و آسمان، مجری ساخت و توسعه فرودگاه حضرت امام‌خمینی(ره) در شرکت فرودگاه‌های کشور برگزار شد.
در این جلسه موضوعات روز صنعت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه می‌توان به موضوعات نوسازی ناوگان و خرید هواپیما، اجرای ماده 161 قانون برنامه پنجم در رابطه با متنوع‌سازی و آزاد‌سازی نرخ بلیط و مسیر پروازی اشاره کرد.
بنا بر این گزارش؛ اجرای ماده 166 موضوع ایجاد شهر فرودگاهی با توجه به تصویب اساسنامه در دولت، استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی، روان‌سازی و زیباسازی ترمینال‌های فرودگاه‌های کشور و مسائل سوخت و تجمیع عوارض فرودگاهی، مسائل حفاظتی و امنیتی فرودگاهی و پروازی از دیگر موضوعات روز صنعت بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.